geri

Baharda Kıbrıs – Alexandra&Ozan – Kıbrıs’ta Balayı Çekimi

22 April 2017
Kıbrıs'ta Balayı Çekimi

Denir ki …

Her insanın ikizi bir kuş,bir çiçeği varmış. Siz doğarken sizden önce kanatlanıp uçarmış.

Ve hayatın beklenmedik.ikiniz kuşla göz göze gelip,kalbinizin pır pır etmesi bundanmış.

Denir ki bahar günü kuşlara çiçeklere ruh ikiziniz gibi bakmanız bundanmış,işte bunun adı maceraymış.

İçinizdeki sıcaklığa hayranlıkla sığındığınız o gün,kendinizi unuttuğunuz o mevsimde,cesaretiniz yeniden yerine gelirmiş. Kışın soğuğu sanki hiç yaşanmamış gibi bir günde erirmiş.Seyrettiğimiz kadınlar,yürüdüğümüz sokaklar,misafirliğe gittiğimiz kırlar çiçekler,yaşanmış bütün hayatların bu en güzel manzaraları,hiç unutulmazmış.

Haber verin kendinize,bahar geldi!

Sevgili Alexandra ve Ozan ile yaptığımız çekimi en kolay bu sözlerle anlatabilirdim. OT dergisinden Mithat Genç’in yazısının bir kısmı sadece…

Gelelim çekime,ne yaptık,nerelere gittik,ne kadar zamanda yaptık…Şu sıralar yaptığım görüşmelerde Kıbrıs’ta balayı çekimi fikri sıkça geliyor. Alex ve Ozan’ın fotoğraflarıyla size kısaca bu çekimden bahsedeceğim.

Kıbrıs'ta Balayı Çekimi Kıbrıs'ta Balayı ÇekimiKıbrıs'ta Balayı Çekimi  

Kıbrıs’ta Dış Çekim için gidilecek yerleri nasıl belirliyoruz? Her zaman söylediğim gibi Kıbrıs fotoğraf çekimleri için tam bir doğal arka plan. Düşlediğiniz her yere gidebileceğiniz ve bunu çok fazla vakit harcamadan yapabileceğiniz bir yer. Tarihi şehir yapısı,bozulmamış zeytinlikleri,mahalleleri,limanı,manastırları ve daha bir sürü mekan. Burada önemli olan siz fotoğraflarınıza baktığınızda hangi fonu görmek istediğiniz. Yeşil fon,deniz ya da tarihi mekan gibi basitçe ayırabiliriz bunları.

Kıbrıs’ta Dış Çekim yapmak için ne kadar vakit ayırmak gerekir? Kıbrıs’ta henüz çok ciddi bir trafik sorunumuz olmadığından fotoğraf çekimi için 2-3 saat ayırmanız yeterli olacaktır.

Kıbrıs’ta balayı çekimi yapabilir miyiz? Elbette 🙂 Çokça yaptığımız balayı çekimi hem zevkli hem de stresten uzak geçiyor. Kıbrıs’a balayı için gelen çiftler öncesinden benimle iletişime geçip balayı çekimini detaylandırması yeterli. Kuaför,mekan gibi kısımlarda mutlaka yardımda bulunuyor,karar vermelerini kolaylaştırıyorum. Daha öncesinden konuştuğumuz mekanlara gidip,keyifle balayı çekimini tamamlıyoruz.

Çekimde ne giymeliyiz? Biz bu sene artık beyaz elbise ve saçta çiçek taçtan biraz uzaklaşıyoruz galiba diyebilirim 🙂 Tabii ki de bunu da yapmak isteyen çiftlerim olacaktır fakat kıyafet tercihi tamamen gideceğimiz yerlerin dokusuna,özelliklerine göre değişir. En önemlisi siz kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz kısmı. Yeşil ve ormanlık bir mekan seçtiysek topuklu ayakkabıdan uzaklaşıp daha rahat tercihler yapmalısınız. Renk seçiminizin birbirinizle uyumlu olması gerektiğini söylemeden geçemem. Ayrıca koyu renkleri de kullanmanızı pek tavsiye etmem.

Saç ve makyajım nasıl olmalı? Günlük makyajınızdan bir parça daha fazla yapabilirsiniz makyajınızı. Alıştığınız sizin dışına çıkmanızı tavsiye etmem 🙂

Kıbrıs’ta Balayı Çekimi yapmak için ne kadar önce sizinle irtibata geçmeliyiz? Mümkünse tatil planınız belli olduğunda konuşup bizim de en kısa sürede programımızı kesinleştirmemiz gerek.