geri

Eylül Ayında Sıcak Bir Kıbrıs Düğünü

06 February 2017

Sınırsız aşk ve sınırsız eğlence diye anlatabilirim size bu günü. Onlarsa Athena’dan Ben Böyleyim şarkısını söylerdi sorsak… Hatta fotoğraflara bakarken dinlemek istersiniz diye de buraya linki ekliyorum 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=OLY2i_DD6tl

Düğün fotoğrafı çektirmek bazı çiftler için işkence gibi görünse de bunu arkadaşlarınızla ve arkadaşınız gibi görebileceğiniz bir düğün fotoğrafçısı ile aşabilirsiniz. En büyük hatalardan biri hayatınızda ilk kez düğün gününüzde gördüğünüz bir fotoğrafçıya o günü emanet etmek bence. Nerden bilebilir ki sizin isteklerinizi,tarzınızı? O yüzden düğün gününde birlikte olacağınız kişiyi mutlaka öncesinde tanımalısınız. Bir diğer konu da -mış gibi yapmak. Çok eğleniyormuş gibi,çok aşıkmış gibi fotoğraflar çektirmeye çalışmak yapılan en büyük hataların başında geliyor. Kendiniz olmalısınız. Siz nasıl bir çiftseniz fotoğraflarınız da sizi yansıtmalı. Sonra ”Hiç kendim gibi çıkmamışım” dersiniz kendinize. Burada kendinizi düğün fotoğrafçınıza çok iyi anlatmalı,onunla bir uyum içerinde olmalısınız. Bu iki konuya ilk olarak dikkat ederseniz,düğün fotoğrafı çektirmek korkulu rüyanız olmaktan çıkar, belki eğlenceli hale bile gelebilir.

Diğer konu ise hava sıcaklığı. Kıbrıs düğünü denince ilk akla gelen bu oluyor. O sıcakta çekimleri nasıl yapacağız diye o kadar çok soruluyor ki bana. Gün batımı diyorum,günün en güzel vakti en güzel renkleri gün batımında oluyor. Genellikle çekimleri akşam hava serinlemeye başladığında yapmaya çalışıyorum,tabii sizin de programınıza uyuyorsa. Bazen düğünlerde aksaklıklar yaşanabiliyor,ya da program çok yoğun olabiliyor. Bu durumlar dışında genellikle nikahtan önce,o güzel ışığı kullanıyoruz.

Bu düğündeki en büyük avantajımız Cemaliye ve Sertaç’ın fotoğraf çektirmeyi seven bir çift oluşuydu ve benim için inanılmaz bir enerji kaynağıydı bu. Dış mekan çekimi için başladığımızda hepimiz ne yapacağımızı biliyorduk,dersimizi çalışmıştık,Sertaç da buna dahil 🙂 Daha önceden görseller üzerinden konuşmuş,hatta Cemaliye’ ye biraz fotoğraf dahi seçtirmiştim. Emek verdik ve tabii ki sonuç bizim için son derece tatmin edici oldu.

Her günü en az bu gün kadar eğlenerek ve sevgi içinde geçsin.
Daima mutlu olun!

Mekan: Korineum Golf & Beach Resort Kıbrıs
Gelinlik : Pronovias
Damatlık : Beymen
Saç/Makyaj : Semra-Suzan Delibalta
Videography : Mehmet Alasya

Kıbrıs DüğünüKıbrıs DüğünüKıbrıs Düğünü Kıbrıs Düğünü Kıbrıs Düğünü Kıbrıs DüğünüKıbrıs Düğünü Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Kıbrıs'ta Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Korineum Düğün Gece eğlence fotoğrafları Gece eğlence fotoğrafları Gece eğlence fotoğrafları Gece eğlence fotoğraflarıdüğün eğlence fotoğrafları düğün eğlence fotoğraflarıdüğün eğlence fotoğrafları

Sevgiler.