geri

Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları – Hilal + Doruk

27 January 2016

Bu sezon benim favori çiftlerimden biriydi Hilal ve Doruk. Karlı bir İstanbul akşamında Hilal’le buluşmamızın ardından o günün fotoğraf temellerini atmıştık nerdeyse =) Benim eve dönüşüm çok zor olsa da böylesine eğlenceli ve güzel iki insanın en özel günlerinde onlarla birlikte olmaya değerdi. Hep mutlu olun!

Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün FotoğraflarıShangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün Fotoğrafları Shangri-La Bosphorus Düğün FotoğraflarıDilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün FotoğraflarıDilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları Dilara Demirtaş Düğün Fotoğrafları

Sizin ve eşinizin tam adı? Hilal Tetik ve Doruk Zafer

Sizin ve eşinizin mesleği? Endüstri Mühendisi & Gümrük Müşaviri ve Danışmanı

Eşinizle nasıl tanıştınız? 2 sene önce Ocak ayında ortak bir arkadaşımızın düzenlediği bir partide tanıştık.

Ne zamandır birliktesiniz? 2 senedir birlikteyiz..

İlişkinizin başlamasından ne kadar zaman sonra evlenmeye karar verdiniz? İlişkimizin 6. ayında beraber çıktığımız ilk tatilde akşam yemeğindeyken bir anda Doruk “evlen benimle” dediğinde kendisini pek ciddiye almamıştım, ondan 2 ay sonra yüzükle gelip aynı şeyi söyleyince iş ciddiye bindi. =)

Evlenme teklifini ne zaman, nasıl yaptı? Hiç ama hiç beklemediğim bir anda, evde. Eve henüz yeni girmiştik, bir anda bir dizinin üzerine çöküp yüzükle evlenme teklif edince Doruk suratımın o anda aldığı hali hala unutamadığını söyler! Çok şaşırdım ve sevindim tabii ki.

Düğün tarihini belirlerken neye dikkat ettiniz? Yazın tam ortasında olmaması, Bayram tatilleriyle çakışmaması gibi konulara önem verdik. Bu nedenle Ağustos sonunu uygun gördük.

Düğün mekanı neresiydi? Düğünü yapacağınız yere nasıl karar verdiniz? Düğünümüzü Shangri-La Bosphorus otelinde gerçekleştirdik. Aslında açık hava mekanları gezerek başladığımız süreçte Shangri-La’da karar kılmamızın sebepleri arasında balo salonunun ihtişamı ve ferahlığı, otelin merkezi ve erişiminin kolay olması, Michelin yıldızlı restoranlarda senelerce görev yapmış başarılı şef Olivier Pistre’nin menüyü oluşturuyor olması, başta Ayşegül Topaloğlu olmak üzere son derece güler yüzlü ve profesyonel ekibinin bize sağladığı güven ve de mekanın kapalı olmasının afterparty’ye doğal geçiş imkanı sağlaması sayılabilir. Gerçekten mekanı gördükten sonra diğer gezdiğim yerlerde yaşamadığım “işte doğru yer burası!” hissine kapıldım – dolayısıyla sadece rasyonel değil, biraz duygusal bir karar da oldu.

Düğün konsepti için ne diyebilirsiniz? Düğün konseptini olabildiğince sade tutmaya çalıştık, aklımızda hep olan beyaz çiçekler, yeşillikler temasını uyguladık. Bu sayede Shangri-La balo salonunun şaşaasını gölgelemeden, salonun içinde yer alan dekoratif unsurlardan da maksimum fayda alacak şekilde seçimlerimizi yaptık. Lacivert peçetelikler ve altın yaldızlı suplalar ile beyaz-yeşil konseptine hareket kattık. Bunun dışında nikâh esnasındaki detaylara da kişisel olarak çok önem verdim ve yurtdışından sipariş ettiğim, şimdilerde Amerika’da moda olmaya başlayan “ceremony wands” konseptinin de nikâhımız esnasında hayata geçirilmesine çalıştım. Bu “seremoni zili” aslında son derece basit, ucuna bir adet top çan ve rengârenk saten kurdelelerin tutturulduğu ve misafirlerin çiftin gelin yolundan yürüdüğü esnada başlarının üzerinde iyi dilekleriyle birlikte salladığı bir nevi değnek. Bazı geleneksel düğünlerde gelin ve damadın üzerine şeker, bozuk para, kuruyemiş ve pirinç atmanın uğur ve bereket getirdiğine inanılır, bunu da bu eski geleneğin modern bir yorumlaması olarak düşünebiliriz. Kurdele renklerini seçerken kombinasyonların nikâh alanındaki halı ve dekorla uyum sağlamasına özen gösterdim, bu nedenle turkuaz, beyaz, lacivert ve altın yaldızlı kurdeleler kullandım. Sonuçta gerçekten de hayal ettiğime oldukça yakın, harika, rengârenk ve hareketli resimler çıktı ortaya! =)

Düğün konseptini nasıl belirlediniz? Çok fazla Instagram hesabı ve Pinterest sayfası inceledikten sonra geldiğim nokta hep sade beyaz-yeşil çiçekler oldu. Ana konsepti belirledikten sonra hareket katacak detayları ise zaman içinde belirledik.

Düğün fotoğrafçınıza nasıl karar verdiniz? Geçtiğimiz sene evlenen bir arkadaşımızın yaptığı detaylı fotoğrafçı listesindeki değerlendirmeleri dikkate aldık, hatta “Dilara’nın fotoğrafları aşırı iyi” gibi ilginç bir not düşmüşlerdi. Bunun üzerine araştırınca portföyündeki fotoğrafların kalitesini biz de fark ettik, tarz olarak diğerlerinden çok ayrışan ve özel bir fotoğrafçı Dilara. Fotoğraflarında kendisine ait görünmez bir imza olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bu bizim için çok önemliydi. Ayrıca iletişimi son derece rahat, kendisi de komplekssiz, güler yüzlü, ve içten – Organizasyon konusunda bile bir çok sorumuza açık yüreklilikle cevap verdi ve yardımcı olmaya çalıştı. Videocumuzu da sayesinde bulduk hatta; sonuçta süper bir ekip çalışması çıkardılar. =)

Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız? Düğünden 8 ay önce mekan ile anlaştık – yaz ayları çok popüler olduğu için tarihler hızlı bir şekilde tükeniyor. Düğünle ilgili ana kalemleri olabildiğince erken halletmeye çalıştık (fotoğrafçı ve videograf seçimi, DJ seçimi, organizatör ile anlaşma gibi), zira özellikle yaz aylarında istediğiniz kişiyle çalışmak istiyorsanız tabiri caizse başka bir düğüne “kaptırmadan” önce anlaşma yapmanız şart.

Eşinizin düğün hazırlıklarındaki katkısı ne boyuttaydı? Her konuda ortaklaşa karar verdik, özellikle de mekan araştırma işini bölüştük (hatta o evlenme teklif ederken aklında bazı mekânları belirlemişti bile). Bunun dışında konsepti, fotoğrafçıyı, videografı, menüyü, DJ ve müziği –kısacası düğünle ilgili tüm önemli ve ana konuları- birlikte seçtik. Seremoni zilleri, hatıra masası organizasyonu, “düğün günü gazetesi” gibi detay konular ile ben zevkle daha yakından ilgilendim.

Davetli sayısı kaçtı? 270’ten fazla davetlimiz vardı.

Menüyü siz mi belirlediniz? Menü tadımına Shangri-La’daki Ist Too restoranda aileler ile birlikte katıldık ve herkesin farklı seçenekler konusunda hem tat hem de görsellik ile ilgili düşüncelerini aldık. Ancak en nihayetinde menü Doruk ve benim görüşlerimize göre belirlendi.

Gelinliğinize nasıl karar verdiniz? Daha önce aklınızda bir tasarım var mıydı? Gelinlik seçimine oldukça sistematik yaklaştım. Bana yakışabileceğini düşündüğüm modeller vardı elbette ama açık görüşlü olmak adına her bir model için denemek istediğim gelinliğin kodunu alarak gittim Pronovias’taki ilk provama. Prova için kısıtlı bir zaman verildiği için gelin adaylarına benzer bir yaklaşım öneririm, orada geçirdiğiniz kısıtlı vakitten böylece azami verimi alabilirsiniz. Bu arada ilk gittiğim provada ilk denediğim gelinliği aynı gün ayırttırdım, o yüzden gelinlik seçme işi şansıma çok kolay oldu!

Buketinizde hangi çiçekleri kullandınız? Bukette kullanılan tüm egzotik çiçek isimlerine vakıf olmamakla birlikte çiçeğim pembe, mor ve turuncu çiçekler ve daha nötr tonlarda otların kullanıldığı romantik, “vintage” havasında bir yaz buketiydi. Buketi ve son derece zarif damat yaka çiçeğini Lisan-ı Ezhar hazırladı.

Davetlilerinize nikâh şekeri olarak ne verdiniz? Davetlilere ben nikâh şekeri olarak gerçekten de şeker vermek istedim, çünkü düğünde ayrıca bir şeker büfesi istemediğimize karar vermiştik. Bu nedenle tasarımına kendim karar verdiğim beyaz kumaş çiçek ve lacivert saten kurdeleli akrilik bir yüzük kutusu içine kendim ayrıca temin ettiğim altın ve gümüş yaldızlı badem şekerlerini koyduk.

İlk dans şarkınız ve giriş şarkınız hangileriydi? İlk dans şarkımız “Michael Bublé – Feeling Good” idi. Bu şarkıyı ikimiz de önceden çok seviyorduk, ilk dans şarkısı olarak bize uygun bir şekilde uyarlandı. Zaten dansımızı şarkının son derece anlamlı sözlerine eşlik ederek yaptık. =) Nikah alanına giriş için klasik müzik tercih ettik ve Pachelbel’in “Canon in D” parçasını çaldık.

Dans için önceden özel bir çalışma yaptınız mı? Hem de nasıl! Doruk ve benim önceden herhangi bir dans deneyimimiz yoktu, o nedenle bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Depo Dans’ta Türkiye Salsa Şampiyonu Hande Atalay hocadan ders aldık. Ders dışında bol bol hem ayrı ayrı hem de birlikte pratik yaptık.

Düğün günü “bunu öğrendim” diyebileceğiniz bir şey var mı? Nikah anında insanın heyecandan adını unutması gerçekten mümkünmüş, onu öğrendim. Şaka bir yana, nikah memuru adımı sorup mikrofonu uzattığında gerçekten önümdeki defterden adımı kontrol ettim söylemeden önce J Çok güzel, özel ve unutulmaz bir andı. Bu anı ailelerimiz, yakın arkadaşlarımız ve tüm değerli davetlilerimiz ile birlikte kutlamak müthiş bir histi.

En çok eğlendiğiniz an? Gecenin ilerleyen saatlerinde afterparty öncesinde üzerimi değiştirip kısa beyaz elbise ve daha rahat ayakkabılara geçtikten sonrası özellikle daha bir eğlenceliydi sanki! Ulus 29 ve Çubuklu 29’un da resident DJ’liğini yapan yetenekli arkadaşımız Taner Öztürk sayesinde hemen herkesin dans pistini birbirine kattığı son derece eğlenceli bir gece oldu.

Düğün boyunca keşke bu da böyle olmasaydı dediğiniz oldu mu?  Doruk ve benim için her şey rüya gibi geçti o gün, kısacası bizim açımızdan her şey mükemmeldi. Profesyonel ekiplerle çalışmak düğün günü rahat ve stressiz olmak için gerçekten çok önemli. Siz çift olarak iyi vakit geçirip mutlu olduktan sonra gerisi teferruat. =)

Organizasyon Şirketi: Armoni Davet – Begüm Hüsrevoğlu

Düğün Tarihi: 29.08.2015, Cumartesi

Mekan: Shangri-La Bosphorus

Düğün Fotoğrafları: Dilara Demirtaş

Video: Emre Durmaz

Davetiye: Kendi tasarımım

Müzik: DJ Taner Öztürk

Gelinlik: Pronovias Nişantaşı – 2015 Pronovias Atelier koleksiyonundan “Kande” modeli

Saç Makyaj: Gökhan Yalçıner ekibi

Damatlık: Vakko

Teşekkürler.