geri

Özge ve Uzcan – Pera Palace Hotel Jumeirah Düğün Günü

21 June 2016

Özge ve Uzcan’ın ”The Great Gatsby” temalı o güzel düğünleri ile neredeyse 1920’lerde gezindik. Pera Palace düğün günü o tarihi atmosferini gözler önüne sermiş,seçilen temanın hakkını tam anlamıyla vermiş diyebilirim.Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülen,gelinlik ve aksesuarların da temaya uygun seçildiği bu düğünde tam bir bütünlük vardı. Dolayısıyla gerek müzikler gerek eğlence bana o filmdeki görüntüleri hatırlattı. Arkadaşların da temaya uygun kıyafetler seçmesi temaya daha da renk katmıştı.

Birbirlerini ilk kez gördükleri andan itibaren son derece duygusal anlar yaşadığımız Özge ve Uzcan, gecenin ilerleyen dakikalarında bolca eğlendi. Pist neredeyse hiç boş kalmadı. Tabii ki Dj’in de buna etkisi büyüktü. Düğünlerinde Ses/Müzik ekibi için My Music Company’yi tercih etmişler. Çiftin ilk dans şarkısı Kenan Doğulu’nun Tencere-Kapak şarkısıydı. Dans aşaması bitince de Özge ve Uzcan misafirlerin arasına karışarak onları da dans pistine çok sevimli bir şekilde davet ettiler.

Davetiyeler,menü kartları,mekanın süslemesi ve Özge’nin el buketi Gio Organizasyon’a ait.

Özge’nin gelinliği, detaylarından ve kullanılan dantelin yoğunluğundan da tahmin ettiğiniz üzere Sevgili Özlem Süer’e ait. Ayrıca Özge’nin saç aksesuarı,çiçeği ve yüzükleri dahi o dönemi anlatıyor.

Bu düğünün en çok dikkat çeken unsuru temasıydı. Düğünü bir bütün haliyle güzelleştiren de bu detayların birbiriyle olan uyumuydu. Düğün günleri için konsept belirlerken ya da diğer seçimler yapılırken gelin damat sanırım biraz baskı altında kalıyor. Mesela tasarlanan saç/makyaj genelde kuaförün, aile fertlerinin ya da en yakın kız arkadaşların etkisi altında kalabiliyor. Çoğu gelinden duyduğum bir cümle vardır; Hayalim elbise formunda bir gelinlikti ama bir kere gelin oluyorsun dediler. Ben de bu kabarık modeli seçtim. Bence bir gelin adayı hayallerine müdahale ettirmemeli. Bu gelinlik seçimi için de yaptıracağı saç ve makyaj için de geçerli. Misafirlerin o düğüne süslenerek gelecek olması sizin de abartılı,kendinizden bambaşka biriymişsiniz gibi hissettirecek bir saç/makyaj yaptıracağınız anlamına gelmiyor. Hayalleriniz,kişiliğiniz ne diyorsa bence o olun. Sonra içinizde kalmasın,keşkelerle acabalarla uğraşmayın 🙂

Gelinlik farklı fikirlerin desteği ile seçiliyor,saç kuaförün baskısı ile daha kabarık yapılıyor,daha büyük bir taç, daha koyu gözler, daha abartılı makyaj ve bu şekilde fotoğraflarınız çekiliyor. Sonrasında baktığınız zaman ”ya hiç kendim gibi değilim” cümlesi bence büyük üzüntü. Aylarca hazırlanılan bu gün her detayı ve her anı ile tamamen sizi yansıtmalı diye düşünüyorum. Çünkü gelin ve damat sizlersiniz. Hayaliniz neyse siz o olmalısınız.

Yukarıda anlattıklarımın tam aksi de mümkün,abartı seven bir kadını sadeleştirmeye çalışmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Bence bırakalım gelin adaylarını,içlerine en çok sinen gelinliği alsınlar,kendilerine en çok yakışan saç ve makyajı yaptırsınlar.

Aynı şey damatlar için de geçerli. Damat normal hayatında kirli sakal kullanıyor,yıllardır sakalını hiç sıfır kesmemiş. Sakal ya da bıyık onun dış görünüşünü oluşturan unsurlardan biri artık. Ve düğün günü damat sakalını bıyığını sıfır kestirir. Çünkü aileye göre yanlış,sakallı damat olmaz 🙂

Hayır olur… Bi yerde düşündüğünüzde sakal da erkeğin makyajı aslında hele ki son yıllarda daha da popüler oldu. Demem o ki damatları da serbest bırakalım. Sonra kendilerini küçük bir çocuk gibi hissedip çekimler esnasında kendilerini oldukça rahatsız hissedebiliyorlar. Bu da maalesef düğün fotoğraflarına yansıyor.

Düğün harika bir süreç,heyecanlı ve evet bir o kadar koşturmacalı. Mutlaka etrafınızdakilerden yardım alın,fikir isteyin.

Ama unutmayın,bu sizin gününüz,sizin düğününüz,sizin hayaliniz. Kuaförünüzün tüm yeteneklerini sergileyeceği ya da organizatörünüzün uç fikirlerini uygulayabileceği bir prova değil.

Sezon başlamışken gelin damat adaylarına bir kaç tavsiyede bulunmak istedim. Hepinize kolay gelsin,anın tadını çıkarmanız dileğiyle…

Özge ve Uzcan’a da ömürleri boyunca sağlık ve mutluluk diliyorum.

Özge ve Uzcan – Pera Palace Hotel Jumeirah Düğün Günü

Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Günü Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün FotoğraflarıPera Palace Düğün GünüPera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün FotoğraflarıPera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün Fotoğrafları Pera Palace Düğün FotoğraflarıPera Palace Düğün Fotoğrafları

Teşekkürler.