geri

Sid & Sander Düğün Fotoğrafları – Korineum Golf & Beach Resort

21 December 2017

Sid & Sander Düğün Fotoğrafları Korineum Golf & Beach Resort

İki farklı mekan, iki farklı kutlama…

Korineum Golf & Beach Resort’ te hazırlıklarla başlayan günümüz Sid ve Sander’ ın nikah törenleri için Bellapais Manastırı ile devam etti. Hazırlıklar bitince çiftimizle birlikte yola çıkıp manastıra gittik. Bellapais’ te minik bir dış mekan çekimi yaptıktan sonra nikah için yerlerimizi aldık. Nikahın ardından da düğün yemekleri ve eğlenceleri için tekrar hazırlandığımız otele dönüp çekimlerimize devam ettik. Bu kez çim alanı değil, deniz kenarını kullanan çiftimiz bu sene aynı mekanda evlenmeyi planlayan çiftlerime ilham olabilir diye bu postu geciktirmeden sizlerle paylaşmak istedim. Düğün fotoğrafları Korineum Resort’te normalde otelden dışarı çıkmadan tamamladığımız bir program olsa da bu kez alışılmışın dışına çıktık. Daha erken hazırlanmayı ve zamanında hareket etmeyi gerektiren bir durum olsa da biz zorlanmadık diyebilirim.

Ulaşım kısmı zor olmadı mı diye düşünenler olacaktır mutlaka, olmadı. Sid ve Sander önceden bunları detaylıca düşünmüş, servislerle misafirlerin düğün alanı ve nikah alanı arasındaki ulaşımını kolaylaştırmıştı. Fotoğraf ve video ekibi olarak çiftle birlikte hareket ederek yolda zaman kaybetmek yerine misafirlerden önce mekanlara gelerek o zamanı çekim yaparak değerlendirdik.

Düğün günü bu tarz mekan değiştirme durumları riskli olsa da önceden yapılmış düzgün bir planlama sizi kurtaracaktır. Biz Sid ile düğünden önce de konuşurken plana her konu başlığı için ekstra 30 dk eklemesi gerektiği konusunda hemfikirdik. Ama gecikme konusu korktuğumuz gibi olmadı, herkes tam vaktinde olması gereken yerdeydi. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıp çiftimizin stressiz şekilde günü tamamlamalarına faydalı oldu.

Alışık olduğumuz deniz kenarında yapılan düğün süslemelerinin aksine çiftimiz mekanı şifonlar ve zeytin dalları ve çiçeklerle süsletmişti. Zarif detaylar harika bir gün batımı ile birleşince ortaya güzel görüntüler çıktı. Zevkle çekimlerini yaptığımız Sid ve Sander’in samimi enerjilerinin fotoğraflarına mutlaka yansıdığını düşünüyorum. Her zaman söylerim doğal olmak demek kameraya bakmadan poz vermek demek değildir. Doğal olmak o kameralar yanınızda yokken sevdiğinize nasıl bakıyor, öpüyorsanız, poz vermiyorken nasıl gülüyorsanız kameralar varken de aynı şekilde içten gülüyor olmanız demektir. Bunu harika şekilde gerçekleştiren Sid ve Sander’a sonsuz mutluluklar diliyorum..

Ayrıca bu düğünde çok sevdiğim arkadaşlarım Punica Films de bize o güzel videolarıyla eşlik etti. Sid & Sander’ın kına ve düğün görüntülerinden oluşan teaser videousunu da merak edenler için ekliyorum.