geri

Asya ve Rauf Denktaş – Düğün Fotoğrafları – Karpaz Gate Marina

09 April 2016

Geçtiğimiz Eylül ayında,Sevgili Asya ve Rauf Denktaş çiftinin o harika düğünlerine şahitlik etmiştik.

Çok eğlendiler,çok mutlulardı… Hayatları boyunca aşkları böyle güzel ve eğlenceli,artarak devam etsin!

Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları Asya ve Rauf Düğün Fotoğrafları

Sizin ve eşinizin tam adı? Asya Denktaş ve Rauf Denktaş

Sizin ve eşinizin mesleği?Piyano Öğretmeni (Asya) Müteahhit (Rauf)

Eşinizle nasıl tanıştınız? Arkadaşlar arasında düzenlenen bir canlı müzik gecesinde tanıştık. Rauf kendi arkadaşları ile gitar çalıp şarkılar söylüyordu, bende ortak bir arkadaşımız sayesinde orada bulundum. Şarkılarına eşlik etmeye başladığımda bütün geceyi şarkı söyleyerek geçirdik..

Ne kadar zamandır birliktesiniz? 5 yıldır birlikteyiz.

İlişkinizin başlamasından ne kadar zaman sonra evlenmeye karar verdiniz? İlişkimizin 5.yılına girerken karar verdik ve 3 ay içinde evlendik.

Evlenme teklifini ne zaman, nasıl yaptı? Aslında ben çok şanslıyım galiba çünkü Rauf 2 farklı şekilde bana evlenme teklifinde bulundu. İlki, kendi aramızda arabada giderken inşaatı daha sürmekte olan bir evin önünde durarak başladı. Bana evi beğenip beğenmediğimi sorunca bende beğendiğimi söyledim ve bana ‘’Bu ev bizim olsun mu? Birlikte burada yaşarız ne dersin ?’’ dedi. Çok heyecanlanarak kabul ettim. İkincisini ise düğünümüzden çok kısa bir süre önce tüm yakın arkadaşlarımız ile birlikte düzenlenmiş olduğu bir mekanda yaptı. Tek taş yüzüğü o gece çıkarıp takmıştı ve ardından tüm arkadaşlarımızla parti yapmıştık. Rauf ve ben arkadaşlarımızla vakit geçirmeyi ve eğlenmeyi çok seviyoruz ve sanırım bu benim için en güzel gecelerden biriydi.

Düğün tarihini belirlerken neye dikkat ettiniz? Düğün tarihimizi Kıbrıs’ın sıcak hava şartlarını göz önünde bulundurarak seçtik. Kıbırs’ta düğün sezonu genellikle Haziran ve Ağustos ayları arasında olur fakat düğünümüz deniz kenarında olduğu için nemli ve sıcak bir yaz gecesi yerine Eylül sonu havaların daha serin olduğu bir zaman tercihimiz oldu.

Düğün mekanı neresiydi? Düğünü yapacağınız yere nasıl karar verdiniz? Düğün yapacağımız yer aslında hiç aklımızda yoktu. Sadece deniz kenarında küçük bir aile düğünü yapmaktı amacımız. Bir hafta sonu arkadaşlarımızda Karpaz bölgesine motor gezisi düzenledik ve yeni yapılan Karpaz Gate Marina’ya gittik. Fikir Rauf’tan çıkmıştı, ve mekana bayılmıştık ! Denizi, liman manzarası, yatlar, palmiye ağaçları ve deniz fenerleri..

Düğün konseptiniz neydi,nasıl belirlediniz?  Düğün konsepti için ‘’Denizci’’ diyebiliriz. Konsepti belirlemek hiçte zor olmadı aslında. Marina da yapılacak olan bir düğün için denizci konseptinden başka daha güzel bir tema olamazdı diye düşündük.

Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız?  3 ay içinde düğün tarihi belirleyip hazırlanmamız gerekiyordu ve çok vaktimiz olmadığı için tam olarak herşeye 2 buçuk ay gibi bir sürede hazırlandık.

Eşinizin düğün hazırlıklarındaki katkısı ne boyuttaydı? Eşim bana her konuda çok yardımcı oldu. Düğün mekanının fikri zaten ondan çıkmıştı ve mekan müdürü ile yapmış olduğumuz tüm toplantılara/ görüşmelere birlikte gittik. Davetiyelerimizi ailelerimizin de yardımı ile birlikte dağıttık. Catering servisi ve pasta seçimi görüşmelerimizi birlikte yaptık.

Davetli sayısı kaçtı? Davetli sayısı tam olarak 180 kişiydi.

Menüyü siz mi belirlediniz? Menüyü Merit Oteli Catering Service ile birlikte kararlaştırdık. Onların bize sunmuş olduğu 5 farklı çeşit menüden 1 tanesini seçtik, üzerinde bazı değişiklikler yaptık. Sade ve nezih bir menü seçmeye çalıştık. Kapı karşılama Kokteyl Menümüz vardı. Bistro üzeri Kuridite Tabağı. Başlangıç tabağımızda : Kabak çiçeği dere otlu yoğurt dip eşliğinde Peynir triosu meyveler eşliğinde. Dana Rozebeefe sarılı taze kuşkonmaz. Ardından Sushi servis edildi. Ara sıcak olarak Jumbo karides. Ardından Mango / Kavun sorbe. Ana yemek : Izgara dana bonfile sebze buketi.

Gelinliğinize nasıl karar verdiniz? Daha önce aklınızda bir tasarım var mıydı? Gelinliğim hayalimdeki gelinlikti. Berta Bridal tasarımı ve 2 yıldır hayranı olduğum bir modeldi. İlk görüşte tam benlik dediğim ve fikrimi hiç değişmeden karar verdiğim bir gelinlik oldu benim için.

Eşiniz gelinlik seçiminizde kararınızı etkiledi mi?  Eşim gelinliğimi nikahtan hemen önce gördü onun için tam bir sürpriz oldu.

Buketinizde hangi çiçekleri kullandınız? Buketim beyaz ortanslardan oluşuyordu.

Masa ortalarında hangi çiçekler kullanıldı? Masa ortalarında da mavi ve beyaz ortanslar kullanıldı.

Davetlilerinize “nikah şekeri” (favor) olarak ne verdiniz? Detaylarını anlatabilir misiniz?  Davetlilerimize çapa şeklinde yaptırmış olduğumuz lacivert folyo kağıdına sarılı çikolatalar ve keseler dağıttık. Her davetlimizin isim kartlarının yanında masa düzeni içinde yerleştirdik. Keseler ; Bonbonelle Gift tasarımıydı.

Verileceklere siz mi karar verdiniz yoksa çalıştığınız organizasyon şirketi size yardımcı oldu mu? Catering, masa, sandalye ve bistrolar Merit Otel tarafından yapıldı. Çiçek,Kamelya Çiçekçilik tarafından yapıldı. Süsleme malzemelerinin çoğunu ben kendim aldım. Müzik ve mekan ayarlamaları tamamen kendi tarafımızdan yapıldı. Karşılıklı yardımlaşarak hayal ettiğimiz gibi bir düğün yaptık.

Düğün pastanızın detaylarını anlatabilir misiniz? Nasıl bir pasta olacağına nasıl karar verdiniz? Tasarım olarak pinterestte bulmuş olduğum bir tasarımı kullandık ama pastayı tamamen usta şefimize bıraktık. Bize bir kaç çeşit pasta sunduktan sonra orman meyveli çikolatalı pastada karar kıldık. Büyük ve abartılı bir pasta istemiyorduk. Sade, 2 katlı düz beyaz etrafından lacivert şeritler geçen ve altın rengi bir çapa ile süslendi pastamız.

Nikah masasında hangi çiçekler kullanıldı?  Nikahımız gün batımına doğru ayakta yapıldı. Önümüzde süslemiş ufak bir kürsü vardı. Arkamızda ise yine beyaz ve mavi ortanslarla süslenmiş bir Arch, yerde kovaların içinde ise beyaz zambaklar kullanıldı.

İlk dans şarkınız ve giriş şarkınız hangileriydi?  Nikah sonrası düğün alanına nasıl tanıştıysak öyle girmek istedik ve şarkı söyleyerek giriş yaptık. Hit the Road Jack parçasını söyledik bizim arkamızdan arkadaşlarımızda dans ederek sahneye geldiler. Çok eğlenceli ve unutulmaz bir giriş olmuştu.

Günden aklınızda kalan eğlenceli anekdotlar?  Düğün günü aslında heyecandan ne yaptığınızı çok hatırlayamıyorsunuz zaten. Daha sonra fotoğraflardan ve videolarınızdan izledikleriniz sizi çok güldürüyor. Her anı başka bir güzel. Evlencek olan gelin ve damat adaylarına tek bir tavsiyede bulunabilirim. O gün sizin gününüz eğlenin ve tadını çıkarın ! En çok eğlendiğimiz an şarkı söylediğimiz anlardı. Müzik gurubumuzla sahnede yer aldık. Eşimin annesi ve babası daha sonra da arkadaşlarımızda sahnede çaldık ve şarkı söyledik.

Düğün tarihi : 26 Eylül 2015

Mekan : Karpaz Gate Marina / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Çiçekler : Kamelya Florist

Müzik : Özgen Akçagül Blue Note Orkestrası İzmir

Düğün Fotoğrafları : Dilara Demirtaş Photograpyh

Saç: Shaggy Hairdressing (Saçımı babam yaptı kendisi kuaför)

Makyaj : Rifat Yüzüak

Nikah Şekerleri : Bonbonelle Gift by Cansu Sümer

Gelinlik : Berta Bridal

Damatlık : SARAR

Teşekkürler.