geri

Arkın Palm Beach Otel Düğün Fotoğrafları – Zeynep & Erdoğan

20 December 2017

Arkın Palm Beach Otel Düğün Fotoğrafları – Zeynep & Erdoğan

Sevgili Zeynep ve Erdoğan ile düğünlerine dair kısa bir röportaj yaptık. Hem evlenecek olan yeni çiftlerime fikir verir hem de o güzel hazırlık günlerine sizi de götürürüz diye düşündük. Önce fotoğraflar ve ardından detaylar.

Düğün tarihini belirlerken neye dikkat ettiniz? Birlikte olmaya başladığımız tarih 30 Temmuz 2015’dir, nişanımızı da 30 temmuz 2016’da yaptık, düğünümüzü de 30 Temmuzda yapmak istedik ancak pazara düştüğü için biz de bizim için bu özel tarihimize en yakın zaman olan ve ayni zamanda herkese en uygun olan 28 Temmuzu seçtik. Bu tarihi seçerken de aklımızda olan hayal şuydu, her sene hem nişanımızı hem evlilik yıldönümümüzü birlikte kutlamak.

Düğün mekanı neresiydi? Düğünü yapacağınız yere nasıl karar verdiniz? Düğünümüzü çok sevdiğimiz ve sürekli ailelerimizle gittiğimiz bir yer olan Arkın Palm Beach Otel’de yapmak istedik ama esas nedeni kumların üzerinde deniz kenarında romantik bir düğün hayal etmiş olmamızdı.

Düğün konseptini nasıl belirlediniz? Hem sade hem şık hem samimi bir düğün olsun istedik, kimsenin sıkılmayacağı herkesin rahat olacağı ve eğlenebileceği bir düğün hayal ettik. Hayalimizde romantik bir beach wedding fikri vardı biz de bu hayalimizi gerçekleştirmeye çalıştık.

Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız? Eşimle yaklaşık 6 ay önceden hazırlıklara başladık.

Davetli sayısı kaçtı? 400 Kişilik bir düğün yaptık.

Gelinliğinize nasıl karar verdiniz? Daha önce aklınızda bir tasarım var mıydı? Gelinliğimi hep balık şeklinde, arkası açık pırıltılı ve dantel detayları ile uzun kuyruğu olan bir tasarım hayal ettim ve istedim. İtalyan designer Alessandra Rinaudo’nun tasarladığı tam istediğim gibi bir gelinlik beğendim ve Milano’dan sipariş verdim.

Buketinizde hangi çiçekleri kullandınız? Buketimde gülleri çok sevdiğim için beyaz ve açık pembe tonlarından küçük ve büyük güllerden oluşan bir buket olmasını istedim.

Masa ortalarında hangi çiçekler kullanıldı? Pembe kokulu, krem kokulu dedikleri senorita gül, lila gül, pembe ve beyaz tonlarda güller ve beyaz ortancalardan oluşan buketler kullandık.

Davetlilerinize “nikah şekeri” (favor) olarak ne verdiniz? Detaylarını anlatabilir misiniz? Çift olarak meleklere inandığımız için konseptimizde melek detayları da vardı. Davetiyemizde altın renkli melek motifi vardı ve nikah şekerleri de altın renkli melek çerçeveydi.

Verileceklere siz mi karar verdiniz yoksa çalıştığınız organizasyon şirketi size yardımcı oldu mu? Eşimle birlikte karar verdik her şeye. En küçük detayda bile ikimizin emeği var.

Düğün fotoğrafçınızı nasıl buldunuz? Çalışma kararını verdiren etken ne oldu? Fotoğrafçımızı yine eşimle birlikte karar verdik. Yakından takip ettiğimiz ve işini çok beğendiğimiz Dilara Demirtaş’ı tercih ettik.

Düğün pastanızın detaylarını anlatabilir misiniz? Nasıl bir pasta olacağına nasıl karar verdiniz? Düğün pastamız beyaz renk 3 katlı, üzerinde düğünün her yerinde kullanılan taze çiçeklerle süslenmişti ve en üst katına da düğünden sonra yapmayı planladığımız dövmeyi baş harflerimizi koyduk Z&E

İlk dans şarkınız ve giriş şarkınız hangileriydi? İlk dans şarkımız Andrea Bocelli ve Katharine Mcphee’nin söylediği Can’t Help Falling in Love With You parçasıydı. Nikaha girişimizi de duyduğumuzda ikimizinde bayıldığı Pachelbel Canon in D parçasıyla yaptık. Birde nikahtan sonra düğün yemek alanına giriş için bir parça seçtik, o da beraber nişanımızı kutlamak için Thailand tatiline gittiğimizde sürekli dinlediğimiz çok mutlu ve positif bir enerji yayan Somewhere Over the Rainbow parçasıydı.

Dans için önceden özel bir çalışma yaptınız mı? Evet, evde eğlenerek birkaç kez benim uzun kuyruğumla nasıl dans edeceğiz kaygımızla prova yaptık.

Günden aklınızda kalan eğlenceli anekdotlar? Düğünün her anı çok özel ve eğlenceliydi. Kızımla hazırlıklar, o heyecanı onunla yaşamak bambaşkaydı ve çok eğlenceliydi.

Düğün günü “bunu öğrendim” diyebileceğiniz bir şey var mı? Düğünde öğrendiğim en önemli şey şu oldu, bir gelin için o gün hissedebileceği en büyük mutluluk aslında ne düğündeki dekorasyon ne şarkıcı ne giydiği gelinlik ne taktığı takılar ne de başka teferruattır. En önemli ve en mutluluk veren duygu ona aşk dolu gözlerle bakan onu çok şanslı hissettiren, her daim her koşulda en büyük desteği olan bir ruh eşine EVET diyecek olmasıdır.