Dilara Demirtaş

Ben Dilara Demirtaş, nam-ı diğer Didi.

1988’in Eylül 10’unda doğdum, küçükken sorulan ‘’Ne olacaksın büyüyünce?’’ sorusuna karşı hep kararsızdım. Fotoğrafla tanıştığımda beni çok etkileyen bir hobiydi sadece. Şimdi ise etrafımda nikah masasında heyecandan annesinin adını unutan gelin-damatlar, bebeklerinin sesini ilk duyduğunda gözyaşlarına hakim olamayan anne-babalar var. 🙂

Düğün ve doğum fotoğrafçılığında vintage ve doğal renkleri tercih eden bir fotoğrafçıyım.

Çiftlerin en önemli günlerini ilk kez gördükleri biriyle geçirme fikri bana pek sıcak gelmiyor. Bu sebeple çekimlerimi yapmadan önce çiftle mutlaka yüz yüze görüşüp ne istediklerini iyice anlamaktan yanayım. Onlarla çekimler sırasında her şeyden önce güzel, kaliteli vakit geçirmeye ve olumlu enerji vermeye çalışıyorum. Sonuçta güzel ve anlamlı bir günün parçası oluyorum ve çekim çiftlere enerji veriyorsa sonuca da olumlu katkıda bulunuyor.

Düğün fotoğrafları çekerken etrafımda mutlu insanların oluşu beni de pozitif anlamda etkiliyor. Özellikle tüm günlük bir çekimse gece sonunda çok güzel arkadaşlıklar kurmuş, yeni insanlar tanımış oluyorum.

Doğum fotoğrafları çekmek ise beni gerçekten büyülüyor. Her çekimde yeni bir mucizeye tanık oluyorum. Annelerin bebeğini ilk kucakladığı anlara şahit olmak, ilk temas, babaların gözyaşları. O an orada bulunduğum için çok şanslıyım diyorum.

Hele bir de düğün fotoğraflarını çektiğim çiftlerin bebeklerini çekiyorum ya, işte o zaman değmeyin keyfime…

Görüşmek dileğiyle.

 

Pin It on Pinterest

Shares